Fundacja Barka- oddział holenderski ( Stichting Barka) poszukuje pracownika Centrum Informacyjnego dla migrantów z krajów UE w Eindhoven  

Fundacja Barka  ( oddział holenderski) poszukuje pracownika Centrum Informacyjno-Pomocowego dla migrantów z krajów UE ( zwłaszcza z Europy Środkowo-Wschodniej) w Eindhoven. Projekt jest finansowany przez miasto Eindhoven i planowany czas rozpoczęcia to koniec stycznia 2019.  Czas trwania: 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia. Barka prowadzi od 10 lat programy pomocowe m.in. w Londynie, Dublinie, Hadze, Rotterdamie, Utrechcie, Antwerpii, Brukseli. W Holandii od 2012 prowadzone są projekty pomocowe dla osób bezdomnych oraz program Centrum Ekonomii Społecznej w Utrechcie- pomagający obywatelom UE mieszkającym w Holandii i doświadczającym trudności ( z pracą, zakwaterowaniem, ze szkołą dzieci, prawami i obowiązkami w Holandii, sprawami urzędowymi itd.) w przezwyciężeniu tych trudności i lepszej integracji ze społeczeństwem. Projekt  Centrum Informacyjne w Eindhoven będzie wzorowany na programie CES prowadzonym przez Barkę w Utrechcie.  

Strony internetowe Fundacji Barka w Polsce oraz holenderskiego oddziału: www.barka.org.pl , www.barkanl.org

Nazwa stanowiska pracy:  asystent socjalny

Opis stanowiska pracy:  praca w 2-3 osobowym zespole ( oraz z grupą wolontariuszy) stacjonarnie w Eindhoven. Wsparcie i informacja dla migrantów ( głównie z krajów Europy Środkowo-Wschodniej) odwiedzających centrum w zakresie spraw związanych z życiem i pracą w Holandii

Wymagania: narodowość polska, wykształcenie wyższe ( preferowane nauki społeczne), dobra znajomość j. niderlandzkiego oraz j.angielskiego. Znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem. Orientacja w systemie socjalnym w Holandii,  otwartość, umiejętność pracy w zespole; Gotowość do odbycia kilkudniowego szkolenia w Holandii jako etapu rekrutacji. Gotowość do odbycia 1-tygodniowego szkolenia w Holandii i Polsce w przypadku zatrudnienia.

Miejsce pracy : Eindhoven

Wymiar czasu pracy: do negocjacji: pełen lub część etatu

Przewidywany czas  rozpoczęcia pracy: koniec stycznia 2019

Pierwszym etapem rekrutacji będzie rozmowa kwalifikacyjna. Drugim etapem rekrutacji będzie kilkudniowe szkolenie w Holandii, w projektach Fundacji Barka.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv oraz listu motywacyjnego na adres: office@barkanl.org do 15 stycznia 2019.